Klimaatweek 1-8 nov.: gratis naar de film!
28 september 2026 <<
Net als vorige jaren trakteert Energie Gilze Rijen op gratis films in de Klimaatweek! Dit jaar kun je maar liefst naar drie verschillende titels op drie locaties. Want naast de Schakel en de Boodschap breiden we dit jaar uit met de Molenwiek in Molenschot.
- Zo 1 nov.: Wall-E (De Boodschap)
- Do 5 nov.: Before the Flood (De Schakel)
- Vr 6 nov: The Age of Stupid (De Molenwiek)
>> Reserveer meteen je gratis tickets ! >>
TIP: Meteen een goede gelegenheid om meer te weten te komen over thuisbatterijen, energie besparen en de gratis warmtescan. Wij van Energie Gilze Rijen staan je graag te woord bij onze informatiekraam in de pauze, voor en na de film.
Zo 1 nov. 14:00 uur: WALL-E
(2008, 98 minuten)
Animatie van Andrew Stanton.
In de toekomst is de aarde rommelig en zwaar vervuild, de mensen zijn verdwenen, er is geen grassprietje te zien. Het robotje WALL-E probeert dapper de troep op te ruimen en kijkt na gedane arbeid in zijn verblijf naar een oude videoband met een musical. Dan landt een ruimteschip, met daarin een mooie meisjesrobot…
Schitterend, poëtisch werk van Pixar, waarin vooral de manier waarop de robots menselijke trekjes krijgen imponeert. Een schattig ruimte-pas de deux is een van de hoogtepunten. Zeer de moeite waard, voor alle leeftijden. Oscar voor beste animatiefilm.
Met de stemmen van oa Ben Burtt (WALL-E), Elissa Knight (Eve), Jeff Garlin en Sigourney Weaver.
Do 5 nov. 20:00: Before The Flood
(2016, 96 minuten)
Documentaire van Fisher Stevens/Leonardo DiCaprio.
Before the Flood is een urgente, visueel verbluffende wake-up-call over de klimaatcrisis. Oscarwinnaar Leonardo DiCaprio neemt je mee op een reis langs de frontliniëen van klimaatverandering: van smeltende ijskappen in Groenland naar stervende koraalriffen tot verwoeste regenwouden in Indonesië.
Geen droge kost, maar een meeslepende documentaire waarin DiCaprio spreekt met wereldleiders, wetenschappers en visionairs zoals Barack Obama en paus Franciscus. Wat is de impact van de fossiele industrie en, belangrijker nog, hoe kunnen we het tij keren? De film confronteert, inspireert en laat zien dat verandering wel degelijk mogelijk is dankzij duurzame innovaties en bewuste keuzes.
Een absolute must-see die je aan het denken zet en aanzet tot actie.
Vr 6 nov. 20:00: The Age of Stupid
(2009, 92 minuten)
Documentaire van Franny Armstrong. Met o.a. Pete Postlethwaite.
Enkele decennia in de toekomst waakt een archivaris (Postlethwaite) in een hoog boven het water uittorenend museum over zijn archief met boeken en beeldmateriaal. Terwijl de aarde beneden is veranderd in een onbewoonbare planeet. Hij vraagt zich af hoe we toch zo stom konden zijn om alle signalen over opwarming van de aarde te negeren, en illustreert zijn betoog met verhalen van onder meer een bejaarde bergbeklimmer, een Nigeriaanse dorpsbewoonster en een Indiase luchtvaarttycoon-in-de-dop.
Regisseur Armstrong wilde een compromisloos pamflet maken en dat is haar gelukt. Een rauwe waarschuwing die nog harder binnenkomt dan An Inconvenient Truth.







Previous Post